FilmŠportDokumentarniOtroškiNadaljevanke-nanizanke
Siol.net
BHT1
Vpišite / Izberite kategorijo
Vpišite / Izberite podkategorijo
BHT1

29. 11. 2025

13.55–14.50

Vojne minejo, ljudje ostanejo

Ratovi prolaze, ljudi ostaju

Dokumentarni / Reportaža, glasba, dokumentarec

Slika oddaje

Dokumentarni film pokaže vso moč glasbe na primeru odnosa med priljubljenim novosadskim kantavtorjem Djordjem Balaševičem in sarajevskim občinstvom.

Balašević je enega od najpomembnejših in najbolj čustvenih koncertov v svoji karieri izvedel v Sarajevu, v dvorani Skenderija, 7. in 8. februarja 1998. Ko je stopil na oder, je rekel: "Dober večer, moje Sarajevo... Tako je to, vojne minevajo. Ljudje ostajajo". Balašević je takrat nakazal mirnejše čase, boljše odnose in večje razumevanje. Za nekatere obiskovalce teh koncertov je bila to najlepša oznanitev miru. Vrnitev novosadskega kantavtorja pred sarajevsko publiko je odprla tudi mnoga vprašanja... Koliko se je v preteklih dveh desetletjih spremenilo? Kako realna so bila takratna pričakovanja? Ali so bila in v kolikšni meri izneverjena? Zgodba o ljubezni, empatiji in pogumu v Al Jazeerinem dokumentarnem filmu "Vojne minevajo, ljudje ostajajo", avtorja Nebojše Grabeža.

Režija: Nebojša Grabež, Nebojsa Grabez

Igrajo: Đorđe Balašević, Dino Mustafić, Aida Feraget, Želimir Altarac 'Čičak', Djordje Balasevic

Aktualno
Ena številkaEna številka

Preizkusite storitev Ena številka, ki vam omogoča, da povežete do 3 naprave, ki se vse predstavljajo z isto telefonsko številko.

Paketi Naj po nižji ceniPaketi Naj po nižji ceni

Povezujte se z bližnjimi s paketom Naj – naročnino paketa Naj B ali Naj C vam znižamo za 3 €. Če imate tudi paket NEO, pa si mobilni paket zagotovite za samo 9,99 € na mesec.

Zaščita pred spletnimi nevarnostmiZaščita pred spletnimi nevarnostmi

Poskrbite za celovito zaščito domačega omrežja in svojih mobilnih naprav - izberite storitev Varen splet.

© TSmedia, medijske vsebine in storitve, d. o. o.
Vse pravice pridržane 1997-2025.