Kultura-umetnost / Umetnost
(1): Ardèche: Kmetice vračajo udarec V hribih Ardèchea se šest žensk združi v kolektiv "Paysannes en polaire" in skupaj delujejo proti seksizmu v kmetijstvu. Kmetice Guilaine Trossat, Florie Salanié, Marion Boissier, Céline Berthier in Fanny Demarque so skupaj z ilustratorko Maud Bénézit ustvarile na dejstvih temelječ strip "Il est où le patron?" o vsakdanjem življenju treh kmetic Jo, Anouk in Coline. (2): Spreewaldska kumarica, nostalgični izdelek vzhodnih Nemcev Kaj je majhno, zeleno in hrustljavo? Spreewaldska kumarica! Ime je dobila po svoji izvorni regiji na jugovzhodu Berlina. Posebej vzhodnim Nemcem je vložena kumarica kot tipičen izdelek ostalgije zelo pri srcu in dragocena. Tako je priljubljena, da je kot ena redkih nekdanjih znamk DDR preživela združitev Nemčije. (3): Bolgarija: Tanchin kačamak V Chelopeku Tancha na vrtu nabira peteršilj za svoj kačamak, bolgarsko različico polente. Vodo zavre in med stalnim mešanjem doda domačo koruzno moko. Na koncu Tancha zmes izboljša z maslom, papriko in grškim senožetom. (4): New York: Beli kruh - a prosim v rezinah! Da v nobenem ameriškem gospodinjstvu ne manjka narezan beli kruh, se lahko zahvalimo Ottu Fredericku Rohwedderju. Samouk inženir je leta 1927 v Missouriju izumil prvi avtomatski stroj za rezanje kruha. V nekaj letih je bil prisoten v vseh pekarnah in je revolucioniral ameriški način življenja.
Preizkusite storitev Ena številka, ki vam omogoča, da povežete do 3 naprave, ki se vse predstavljajo z isto telefonsko številko.
Povezujte se z bližnjimi s paketom Naj – naročnino paketa Naj B ali Naj C vam znižamo za 3 €. Če imate tudi paket NEO, pa si mobilni paket zagotovite za samo 9,99 € na mesec.
Preverite ponudbo novih paketov SUPR voznik. Samo za člane programa zvestobe Telekoma Slovenije.
TSmedia, medijske vsebine in storitve, d.o.o.,
Cigaletova 15, 1000 Ljubljana,
T: +386 1 473 00 10
© TSmedia, medijske vsebine in storitve, d. o. o.
Vse pravice pridržane 1997-2025.