FilmŠportDokumentarniOtroškiNadaljevanke-nanizanke
Siol.net
CineStar TV Action & Thriller
Vpišite / Izberite kategorijo
Vpišite / Izberite podkategorijo
CineStar TV Action & Thriller

12. 4. 2025

17.25–20.00

Oglejte si naNeo

13 dni

Thirteen days

Film / Triler, zgodovina, drama, vojni

Slika oddaje

Zgodovinski politični triler "13 dni" prikazuje dogodke med 13. in 28. oktobrom 1962, ki so znani tudi kot Kubanska kriza.

Oktobra leta 1962 so ameriška vohunska letala fotografirala namestitev sovjetskih jedrskih raket na Kubi. Jedrski arzenal zbran na otoku pred ZDA bi lahko v nekaj minutah uničil vzhodne in južne države ameriške federacije. Bela hiša s predsednikom John F. Kennedyjem in njegovimi svetovalci mora nemudoma poskrbeti za obrambo. Pentagonski jastrebi mu svetujejo napad na Kubo, kar bi omogočilo ponovno invazijo na otok. Kennedy nasprotuje takšni operaciji, saj bi se Sovjeti lahko maščevali nad Evropo, ki je znotraj dometa njihovih jedrskih raket in tako popolnoma izpostavljena. Zdi se, da je jedrski spopad neizogiben. Ga lahko še kaj prepreči? Je med glavnimi akterji dovolj razuma, da ustavijo svetovno morijo?

Režija: Roger Donaldson

Igrajo: Kevin Costner, Bruce Greenwood, Steven Culp, Dylan Baker, Stephanie Romanov

Aktualno
Paketi Mobi znižani do 50 %Paketi Mobi znižani do 50 %

Ne spreglejte akcijske ponudbe za predplačnike: priljubljeni paketi Mobi z zakupljenimi enotami so na voljo po znižani ceni.

Samodejno ustvarjeni podnapisiSamodejno ustvarjeni podnapisi

Uživajte v televizijskih vsebinah brez komunikacijskih ovir. Za boljšo dostopnost smo dodali samodejne podnapise.

SUPR voznikSUPR voznik

Preverite ponudbo paketov vožnje SUPR voznik. Samo za člane programa zvestobe Telekoma Slovenije.

© TSmedia, medijske vsebine in storitve, d. o. o.
Vse pravice pridržane 1997-2025.