Dokumentarni / Zgodovina, dokumentarec, vojni, reportaža
Vojno poročanje ima prvič v zgodovini "ženski podtekst", ki je za vedno spremenil naše dojemanje vojne kot "očeta vsega obstoječega".
Do konca leta 1943 je britanska vlada akreditirala skoraj 500 novinarjev in fotografov za poročanje o izkrcanju v Normandiji. Nobena od njih ni bila ženska. Vendar so bili Američani bolj progresivni. Bili so prepričani, da imajo njihove vodilne revije velik vpliv, zato so prvič v zgodovini akreditirali tudi novinarke. Na poti skozi fronte druge svetovne vojne so se vojne poročevalke Martha Gellhorn, Margaret Bourke-White in Lee Miller nenehno srečevale v časopisnih pisarnah in bombardirale mesta, kot so Köln, Leipzig ali München. Videle so osvoboditev koncentracijskih taborišč Ravensbrück, Buchenwald in Dachau. Predane cilju, zaradi katerega je njihova država vstopila v vojno, so s svojimi osebnimi poročili in fotografijami oblikovale takrat nov žanr fotoreportaže. Njihov slog je vojnemu poročanju dodal oseben pečat. Poraženo in osvobojeno Nemčijo vidimo skozi njihove oči. To je prvi dokumentarni film o tem pojavu - vojni z nove perspektive. {
Režija: Luzia Schmid
Igrajo: Margaret Bourke-White, Martha Gellhorn, Lee Miller
Preizkusite storitev Ena številka, ki vam omogoča, da povežete do 3 naprave, ki se vse predstavljajo z isto telefonsko številko.
Uživajte v televizijskih vsebinah brez komunikacijskih ovir. Za boljšo dostopnost smo dodali samodejne podnapise.
Preverite ponudbo novih paketov SUPR voznik. Samo za člane programa zvestobe Telekoma Slovenije.
TSmedia, medijske vsebine in storitve, d.o.o.,
Cigaletova 15, 1000 Ljubljana,
T: +386 1 473 00 10
© TSmedia, medijske vsebine in storitve, d. o. o.
Vse pravice pridržane 1997-2025.