Dokumentarni / Reportaža
Sam Cox je bil rojen za risanje. Takoj ko je bil sposoben držati svinčnik, ga nihče ni mogel ustaviti, da ne bi neprestano nekaj čečkal. Ko je šel v šolo, ni le risal ves dan, in to vsak dan, temveč je to počel tudi vso noč. Ko je odrastel in odšel na fakulteto, se je njegova obsesija okrepila, njegovo življenje pa je postalo neustavljiv tok na videz nagonskega in nebrzdanega čečkanja. Medtem ko so se dela nenadzorovano nizala in iz njegovih prstnih blazinic tekla v svet, je njegov alter ego, ki je bil od nekdaj prisoten v njem, začel prevzemati nadzor nad njim. Sam je postajal lik – gospod Doodle (g. Čečkalo). Gospod Čečkalo je vse bolj potiskal Sama – spreminjal ga je v nemočnega opazovalca svoje neusmiljene potrebe ne le po čečkanju, temveč tudi po ustvarjanju celega sveta čečkarij, v katerem bi lahko tudi živel – zares. Film režiserjev, nominiranih za oskarja, Jaimieja D'Cruza (Exit Through the Gift Shop) in Eda Perkinsa (Tell Me Who I Am, The Princess), ter izvršnih producentov, dvakratnega oskarjevca Simona Chinna (Man on Wire, Searching for Sugar Man) in dvakratnega nagrajenca emmyja, Jonathana Chinna (LA 92, Whitney), pripoveduje o Samu Coxu, izjemnem dečku, rojenem v običajni družini v običajnem angleškem mestecu, in o tem, kako se je otroška strast do risanja spremenila v nekaj, kar je lahko prevzelo njegovo življenje, dom in um.
Režija: Jaimie D'Cruz, Ed Perkins, Alex Nott
Igrajo: Alexa Cox, Andrea Cox, Nell Cox, Sam Cox, Morgan Davies
70 let Lisce: ko se najbogatejši Slovenec sreča s Sašo Dončićem
Cristiano Ronaldo se je v Beli hiši srečal z Donaldom Trumpom in posnel selfi
Joolz Hub2 je voziček za mestne starše, ki ne sklepajo kompromisov
Kevin Spacey: Ostal sem brez doma
"Zdravnik me je obravnaval kot simulantko in ne kot bolnico"
Voda v kolenu: kaj je sklepni izliv in kako ga odpraviti?
Predstavljamo nove hiše prihodnosti, ki jih boste želeli imeti
Fish & Chips po prleško: Recept s postrvjo in bučnim oljem, ki ga boste želeli pripraviti znova in znova
Ena številkaPreizkusite storitev Ena številka, ki vam omogoča, da povežete do 3 naprave, ki se vse predstavljajo z isto telefonsko številko.
Paketi Naj po nižji ceniPovezujte se z bližnjimi s paketom Naj – naročnino paketa Naj B ali Naj C vam znižamo za 3 €. Če imate tudi paket NEO, pa si mobilni paket zagotovite za samo 9,99 € na mesec.
Zaščita pred spletnimi nevarnostmiPoskrbite za celovito zaščito domačega omrežja in svojih mobilnih naprav - izberite storitev Varen splet.
TSmedia, medijske vsebine in storitve, d.o.o.,
Cigaletova 15, 1000 Ljubljana,
T: +386 1 473 00 10
© TSmedia, medijske vsebine in storitve, d. o. o.
Vse pravice pridržane 1997-2025.