Dokumentarni / Glasba
Labodje jezero je eden najbolj znanih baletov vseh časov, tik ob Hrestaču istega skladatelja, Petra Iljiča Čajkovskega. Ko otroci na odru vidijo labode, si takoj zaželijo postati balerine in baletni plesalci. Zato je pomembno, da se v repertoarju nacionalnega gledališča ohrani najvišja raven izvedbe tega pomembnega naslova. Hrvaško narodno gledališče v Zagrebu je zato povabilo dva prvaka prestižne milanske Scale, da zaplešeta dve glavni vlogi, princa Siegfrieda in začarano princeso v podobi laboda Odette/Odile, v čarobni koreografiji Vladimirja Malahova. On je Latvijec Timofej Andrijašenko, ona pa Italijanka Nicoletta Mani, oba sta zasebno in profesionalno partnerja. Toda kako je zdaj hrvaškim ženskam v ansamblu plesati v takšni konkurenci, s popolnoma drugačnimi pogoji izobraževanja in razvoja? Naši dve vedno boljši solistki z velikim potencialom, Anamarija Marković in Valentina Štrok, se odlično odrežeta, v predstavi pa ju predstavljamo skupaj z direktorjem zagrebškega baleta Massimilianom Volpinijem in državnim prvakom zagrebškega baleta Tomislavom Petranovićem.
Preizkusite storitev Ena številka, ki vam omogoča, da povežete do 3 naprave, ki se vse predstavljajo z isto telefonsko številko.
Povezujte se z bližnjimi s paketom Naj – naročnino paketa Naj B ali Naj C vam znižamo za 3 €. Če imate tudi paket NEO, pa si mobilni paket zagotovite za samo 9,99 € na mesec.
Preverite ponudbo novih paketov SUPR voznik. Samo za člane programa zvestobe Telekoma Slovenije.
TSmedia, medijske vsebine in storitve, d.o.o.,
Cigaletova 15, 1000 Ljubljana,
T: +386 1 473 00 10
© TSmedia, medijske vsebine in storitve, d. o. o.
Vse pravice pridržane 1997-2025.