Film / Vojni, triler
Mirku uspe priti do službe vohuna v nemški okupatorski vojski, hkrati sodeluje s partizani. Kot dvojni vohun dolgo streže obema stranema.
Zgodba filma se začne marca 1941 in odvija v Zagrebu, čeprav je bilo tam posnetih le nekaj prizorov. Gre za punk žanrski film, ki ga je občinstvo oboževalo, pri kritikih pa je ugled pridobil šele kasneje. Zahvaljujoč nemškemu poreklu in sorodniku, ki je bil visoko pozicioniran v okupatorski upravi, Mirko postane vohun nemške vojske. Vendar pa hkrati sodeluje tudi s partizani. Po dramatičnem incidentu se razkrije, da je Mirko dvojni agent. Ko pade v roke partizanov, mu ti ne verjamejo, da je njihov sodelavec.
Režija: František Čáp
Igrajo: Dušan Janićijević, Tamara Miletić, Angelca Hlebce, Mata Milosevic, Stevo Žigon
Ne spreglejte akcijske ponudbe za predplačnike: priljubljeni paketi Mobi z zakupljenimi enotami so na voljo po znižani ceni.
Uživajte v televizijskih vsebinah brez komunikacijskih ovir. Za boljšo dostopnost smo dodali samodejne podnapise.
Preverite ponudbo novih paketov SUPR voznik. Samo za člane programa zvestobe Telekoma Slovenije.
TSmedia, medijske vsebine in storitve, d.o.o.,
Cigaletova 15, 1000 Ljubljana,
T: +386 1 473 00 10
© TSmedia, medijske vsebine in storitve, d. o. o.
Vse pravice pridržane 1997-2025.