Kultura-umetnost / Koncert, glasba, reportaža, zabava
Glasbeni program z javnimi nastopi glasbenikov v živo. Koncerti z vseh področij glasbe, od klasične do zabavne.
Ana Đurić Konstrakta je ena največjih glasbenih zvezd s teh prostorov in naša predstavnica na Pesmi Evrovizije 2022, ki je imela svoj prvi veliki samostojni koncert v Beogradu. Skupaj z bendom Zemlja Gruva je ena prvih umetnic, ki je nastopila v obnovljeni Plavi dvorani Sava centra. Veliko pozornost svetovne javnosti je Konstrakta, tekstopiska in glasbenica, pritegnila s pesmijo "In Corpore Sano", s katero je predstavljala Srbijo na Pesmi Evrovizije 2022 v Torinu. Ta skladba je dosegla ogromen globalni uspeh; s svojo tematiko je povezala ljudi iz najrazličnejših slojev in krajev v podpori Konstraktinemu nastopu na tem glasbenem tekmovanju, ki ji je prinesel visoko, peto mesto. Prejela je nagrado Marcel Bezansson, uradno priznanje Evrovizije, ki se podeljuje za najboljši umetniški nastop, poleg tega pa je osvojila še dve nagradi tekmovanja – za najboljše besedilo in za najbolj inovativen scenski nastop. Po veliki priljubljenosti hita "In Corpore Sano", ki je bil objavljen v okviru Triptihona, je sledil še en odmeven singel – "Evo, obećavam", ponovno v obliki omnibusa, iz treh delov. Triptih in njegova tematika sta pritegnila pozornost kritikov na naših prostorih, medtem ko je s pogostim citiranjem pesmi "Evo, obećavam" postalo jasno, da Konstrakta skozi svoje pesmi obravnava aktualne družbene teme. Konstrakta je na glasbeni sceni že 20 let. Začela je v bendu Mistake Mistake, kasneje pa se je uveljavila kot vokalistka indie pop skupine Zemlja gruva. Od leta 2019 pesmi izdaja pod svojim imenom, nastopa pa s svojim matičnim bendom Zemlja gruva. Ne zamudite posnetka prvega velikega solističnega koncerta umetnice Konstrakte, ki so jo vzljubile vse generacije!
Režija: Tomaž Švigelj
Umrl je legendarni kitarist Bob Weir, soustanovitelj zasedbe Grateful Dead
Novo leto, prava ljubezen: ona-on.com ti v letu 2026 pomaga izpolniti najpomembnejšo novoletno zaobljubo
Po sanjski poroki na Maldivih se je Jan Kovačič z izbranko Majo poročil še v Sloveniji
Sam svoj mojster: miniaturen prostor sta spremenila v lično shrambo
Zlati globusi: večer glamurja, ki vsako leto narekuje modne smernice
Tu je prenovljena podoba kolekcije Karite
To so najbolj priljubljene dopustniške destinacije Slovencev
Zlati globusi: to so letošnji zmagovalci
Ena številkaPreizkusite storitev Ena številka, ki vam omogoča, da povežete do 3 naprave, ki se vse predstavljajo z isto telefonsko številko.
Enotna cena paketov NajIzberite paket Naj po svoji meri – zdaj vsi s hitrostjo do 1 Gbit/s.
E-oskrbaZagotovite si brezskrbnost z rešitvijo, ki vas ob padcu ali slabosti takoj poveže z asistenčnim centrom. Zanesljiva pomoč je na voljo 24/7.
TSmedia, medijske vsebine in storitve, d.o.o.,
Cigaletova 15, 1000 Ljubljana,
T: +386 1 473 00 10
© TSmedia, medijske vsebine in storitve, d. o. o.
Vse pravice pridržane 1997-2025.