Dokumentarni / Zgodovina
V vsakem srečanju se Paolo Mieli in trije mladi študenti zgodovine soočajo s temami preteklosti z zgodovinarji in univerzitetnimi profesorji.
Ob koncu druge svetovne vojne se razpravlja, ali naj država ostane monarhija ali postane republika in ali naj o tem odloča referendum s splošno volilno pravico ali ustavodajna skupščina, prvi parlament svobodne Italije, ki ima nalogo sestaviti novo ustavo. Na koncu prevlada ideja De Gasperija, ki želi referendum, ki naj bi potekal istega dne, ko se izvoli ustavodajna skupščina. Izbran datum je 2. junij.
Režija: Davide Frasnelli
Ne spreglejte akcijske ponudbe za predplačnike: priljubljeni paketi Mobi z zakupljenimi enotami so na voljo po znižani ceni.
Uživajte v televizijskih vsebinah brez komunikacijskih ovir. Za boljšo dostopnost smo dodali samodejne podnapise.
Preverite ponudbo novih paketov SUPR voznik. Samo za člane programa zvestobe Telekoma Slovenije.
TSmedia, medijske vsebine in storitve, d.o.o.,
Cigaletova 15, 1000 Ljubljana,
T: +386 1 473 00 10
© TSmedia, medijske vsebine in storitve, d. o. o.
Vse pravice pridržane 1997-2025.