FilmŠportDokumentarniOtroškiNadaljevanke-nanizanke
Siol.net
RTS 1
Vpišite / Izberite kategorijo
Vpišite / Izberite podkategorijo
RTS 1

25. 1. 2026

11.00–12.00

Znanje: bogastvo: Tveganja v proizvodnji

Znanje imanje: Rizici u proizvodnji

Informativni / Informativna oddaja

Slika oddaje

V hitro spreminjajočem se svetu se je najbolje zanesti na znanje in izkušnje – le tako lahko pridejo rezultati.

Živinoreja je najzahtevnejša panoga v Srbiji zaradi visokih naložb, potrebe po kakovostni prehrani in delovni sili, nenehno tveganje pa predstavlja odkupna cena. Kako se znajdejo proizvajalci mleka in mali kmetje, v tej oddaji Znanje imanje govorijo: Boris Berisavljević, svetovni strokovnjak na področju živinoreje – kako pomiriti proizvajalce mleka, odkupovalce oziroma mlekarne ter trgovske verige pri delitvi tveganja in dobička. Ivan Radić, živinorejec iz vasi Gaj pri Kovinu, goji moravko, cigajo in vitorogo žujo ter s premium izdelki dosega zaslužek. Petar Stamenović iz etno kompleksa "Deliblatska Čarda" je s sodelovanjem z lokalnimi proizvajalci oživel celoten kraj. Goran Orlić iz Aranđelovca – do učinkovitosti v proizvodnji ob podpori občine. Draško Jovanović iz Brezovca – zakaj svojega sadovnjaka s 28 hektarji ne bi dal niti, če bi mu ponudili stanovanje v Beogradu in plačo 5000 evrov!

Aktualno
Ena številkaEna številka

Preizkusite storitev Ena številka, ki vam omogoča, da povežete do 3 naprave, ki se vse predstavljajo z isto telefonsko številko.

Enotna cena paketov NajEnotna cena paketov Naj

Izberite paket Naj po svoji meri – zdaj vsi s hitrostjo do 1 Gbit/s.

E-oskrbaE-oskrba

Zagotovite si brezskrbnost z rešitvijo, ki vas ob padcu ali slabosti takoj poveže z asistenčnim centrom. Zanesljiva pomoč je na voljo 24/7.

© TSmedia, medijske vsebine in storitve, d. o. o.
Vse pravice pridržane 1997-2025.