FilmŠportDokumentarniOtroškiNadaljevanke-nanizanke
Siol.net
RTS 2
Vpišite / Izberite kategorijo
Vpišite / Izberite podkategorijo
RTS 2

10. 10. 2025

13.25–14.00

Milovan Đilas (E3)

Dokumentarni / Reportaža

Slika oddaje

Tretja epizoda serije Milovan Đilas iz Redakcije dokumentarnega programa obravnava revolucionarni teror na začetku Ustanka v Črni gori leta 1941 in v začetku leta 1942 ter se ukvarja z vlogo Milovana Đilasa v teh dogodkih, kakor tudi z njegovo odgovornostjo. Z vstopom SZ v vojno z Nemčijo in silami osi člani Politbiroja KPJ menijo, da bo vojna kratka in da bo SZ hitro premagala sovražnika, zato je potrebno pospešiti komunistično revolucijo v Jugoslaviji, oziroma v Črni gori. Na osvobojenih ozemljih se začnejo ideološko-razredni obračuni, v katerih trpijo nedolžni ljudje. V arhivskih posnetkih, ki se uporabljajo v tej epizodi, Milovan Đilas govori o svojem sodelovanju in odgovornosti pri tako imenovanih levih odklonih.

Aktualno
Ena številkaEna številka

Preizkusite storitev Ena številka, ki vam omogoča, da povežete do 3 naprave, ki se vse predstavljajo z isto telefonsko številko.

Paketi Naj po nižji ceniPaketi Naj po nižji ceni

Povezujte se z bližnjimi s paketom Naj – naročnino paketa Naj B ali Naj C vam znižamo za 3 €. Če imate tudi paket NEO, pa si mobilni paket zagotovite za samo 9,99 € na mesec.

Zaščita pred spletnimi nevarnostmiZaščita pred spletnimi nevarnostmi

Poskrbite za celovito zaščito domačega omrežja in svojih mobilnih naprav – izberite storitev Varen splet.

© TSmedia, medijske vsebine in storitve, d. o. o.
Vse pravice pridržane 1997-2025.